MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

LUBSACRO 2017


W dniach 27-28 września 2017 odbyła się IX edycja Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO. Wśród szerokiej gamy produktów oferowanych na Targach, zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą wyrobów takich jak: dewocjonalia, naczynia liturgiczne, monstrancje, relikwiarze, witraże, szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe, dzwony kościelne czy organy. Na Lubsacro pojawiły się także największe w Polsce biura turystyki religijnej, wydawnictwa katolickie, artyści - malarze, producenci oświetlenia, ogrzewania i nowoczesnych technologii

Wśród gości zgromadzonych na uroczym otwarciu wydarzenia obecni byli m.in.: Jego Ekscelencja Stanisław Budzik - Arcybiskup Lubelski, Ks. Mitrat Andrzej Łoś - Sekretarz Kancelarii Diecezjalnej w Lublinie, Ks. dr Krzysztof Kwiatkowski – Kanclerz Archidiecezji Lubelskiej, Ks. Bogumił Gacka - pracownik naukowy UKSW w Warszawie, kierownik pierwszej w świecie Katedry Personalizmu Chrześcijańskiego. Inauguracji Targów towarzyszyła premiera najnowszej publikacji Wydawnictwa Gaudium "Arena Młodych - ŚDM Lublin". Zwiedzający mogli wysłuchać także koncertu o. Mieczysława Juliana Śmierciaka OFM wraz z zaproszonym chórem.

W trakcie otwarcia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Parafia”. Konkurs skierowany był do uczniów uczęszczających na lekcje religii do szkół podstawowych i gimnazjów. Warunkiem uczestnictwa było samodzielnie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej obraz kościoła, portret sylwetki księdza bądź dowolną scenę z życia parafii.

Jak co roku, również w tej edycji odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Pedagogów NATAN. Katecheci oraz osoby związane z edukacją uczestniczyły w spotkaniach „Gry na katechezie – alternatywa dla tradycyjnych scenariuszy” oraz „Jak Dawid tańczyć chcę” – tańce integracyjne w pracy z grupą. Pierwszego dnia Targów miał miejsce także wykład "Personalizm Chrześcijański", który poprowadził ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC, pracownik naukowy UKSW w Warszawie, kierownik pierwszej w świecie Katedry Personalizmu Chrześcijańskiego.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z IX edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO 2017.
1 | 2