MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Warsztaty dla katechetów

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w ramach IX edycji Lubelskich Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO 2017.

 

Razem ze Stowarzyszeniem Pedagogów Natan przygotowaliśmy dwie propozycje.

 

Każdy uczestnik może wybrać jeden lub dwa warsztaty.

 

Zapisów można dokonać wysyłając e-mail na adres e.kolodynska@targi.lublin.pl podając imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia, wybrany temat warsztatu.

 

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatu.

 

 

27 września 2017 r. (środa)

godz. 16.00 – 19.00

 

Temat: „Gry na katechezie – alternatywa dla tradycyjnych scenariuszy”

 

Podczas warsztatów katecheta:

- dowie się, jak zastosować gry na katechezie;

- pozna najciekawsze gry planszowe, multimedialne i interaktywne;

- nauczy się tworzyć wybrane gry;

- nauczy się odnajdywać w Internecie materiały do gier.

Warsztat przeznaczony jest dla katechetów, ale również nauczycieli różnych przedmiotów, studentów, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, liderów grup dziecięcych i młodzieżowych, osoby zajmujące się organizacją czasu wolnego i wszystkich, którzy po prostu lubią tańce integracyjne.

Liczba uczestników: do 40 osób.

 

Prowadząca: mgr Dorota Ząberg

 

Dorota Ząberg - nauczycielka w Zespole Szkół nr 116 w Warszawie. Prowadzi serwis katechetyczny katechezanatana.pl Pracowała w Radiu Warszawa Praga oraz tygodniku „Obserwator”. Współredagowała podręcznik do religii w diecezji warszawsko- praskiej. Prywatnie żona i mama dwóch córek. Jej pasje to: nowoczesne technologie informacyjne, tworzenie pomocy dydaktycznych do lekcji, sztuka, życie.

 

28 września 2017 r. (czwartek)

godz. 16.00 – 19.00

 

Temat: „Jak Dawid tańczyć chcę” – tańce integracyjne w pracy z grupą

 

Program:

W programie warsztatu jest praktyczna nauka paru tańców integracyjnych różnych narodowości, z fabułą, przydatnych w pracy z dziećmi i młodzieżą. Tańce można zastosować m.in. w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych, podczas akademii i przedstawień szkolnych, przy ognisku oraz w innych sytuacjach sprzyjających integracji grupy, m.in. na zimowiskach, obozach, koloniach itp.

W trakcie zajęć prezentowane są także metody dramowe, rozluźniające, muzyczno-ruchowe pomocne w budowaniu procesu grupowego.

 

Cel warsztatu

•             Rozwijanie i poszerzanie umiejętności tanecznych (w obszarze tańców integracyjnych);

•             Rozwój świadomości swojego ciała;

•             Zapoznanie uczestników z podstawami teoretycznymi stosowania tańców integracyjnych w grupie;

•             Kształtowanie i poszerzanie umiejętności wprowadzania działań tanecznych z wykorzystaniem technik muzycznych, plastycznych i dramowych.

Adresaci warsztatu

Warsztat przeznaczony jest dla katechetów, ale również nauczycieli różnych przedmiotów, studentów, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, liderów grup dziecięcych i młodzieżowych, osoby zajmujące się organizacją czasu wolnego i wszystkich, którzy po prostu lubią tańce integracyjne.


Liczba uczestników: do 40 osób.


Prowadząca: Justyna Wójcik-Nurzyńska


Justyna Wójcik-Nurzyńska - pedagog, socjoterapeutka, katechetka – od 25 lat pracuję w szkole. Moja przygoda z tańcem integracyjnym zaczęła się ok. 1995 r. i trwa niezmiennie do dzisiaj. Gdy tańczę… no właśnie, jestem wolna, radosna, odpoczywam i jestem sobą. Jestem współautorką publikacji: „Jak Dawid tańczyć chcę”. Tańce integracyjne oparte na fabule biblijnej. Jestem trenerem Stowarzyszenia Pedagogów NATAN.