MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

20.07.2017

Konkurs dla Wystawców - Produkt Roku

Zapraszamy wszystkich wystawców biorących udział w Targach Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO do udziału w Konkusie na Produkt Roku 2017. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne  >>> TUTAJ <<<
19.07.2017

Wydawnictwo Gaudium na Targach Lubsacro

Podczas Targów Lubsacro Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium zaprezentuje najnowsze publikacje, takie jak: "Kocham dzieło Ducha Świętego" ks. Abp. Stanisława Budzika, Biblię Aramejską Targum Neofiti Księga Wyjścia t. II", którą przełożył i opracował ks. prof. Mirosław S. Wróbel oraz komplet książek dla przedszkoli „Jezus moim przyjacielem” pod redakcją ks. prof. Mariana Zająca. Dodatkowo Gaudium przygotowuje wystawę fotografii i dokumentów z działalności wydawnictwa.
11.07.17

Zapowiedź debaty podczas LUBSACRO

Po raz pierwszy podczas Targów LUBSACRO odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom personalizmu chrześcijańskiego. Debatę poprowadzi Ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC, pracownik naukowy UKSW w Warszawie, kierownik pierwszej w świecie Katedry Personalizmu Chrześcijańskiego. Ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC w 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów; po złożeniu pierwszej profesji zakonnej odbył studia teologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i przyjął święcenia prezbiteratu (1981). W 1989 r. zdobył stopień doktora teologii na podstawie rozprawy „Personalistyczna eklezjologia Johna H. Newmana”, napisanej na KUL pod kierunkiem ks. prof. Czesława Bartnika.  Odbył również studia specjalistyczne w Boston University i Harvard University. Habilitował się w 1996 r. na podstawie publikacji „Personalizm amerykański”.

Ksiądz profesor jest również prezesem Stowarzyszenia Naukowego Personalizm, założycielem i redaktorem półrocznika „Personalizm” (edycja polska i angielska). W 2010 r. opublikował książkę „Znaczenie osoby w teologii Josepha Ratzingera – Benedykta XVI”.


Szczegóły oraz lista gości zaproszonych do debaty już wkrótce. 

11.07.17

Znamy już pierwszych wystawców 2017

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych, to tylko niektóre z tematów i atrakcji, które towarzyszyć będą IX edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym  Targów Lublin,  przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

więcej >>
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13