MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

11.07.17

Zapowiedź debaty podczas LUBSACRO

Po raz pierwszy podczas Targów LUBSACRO odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom personalizmu chrześcijańskiego. Debatę poprowadzi Ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC, pracownik naukowy UKSW w Warszawie, kierownik pierwszej w świecie Katedry Personalizmu Chrześcijańskiego. Ks. prof. dr hab. Bogumił Gacka MIC w 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów; po złożeniu pierwszej profesji zakonnej odbył studia teologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i przyjął święcenia prezbiteratu (1981). W 1989 r. zdobył stopień doktora teologii na podstawie rozprawy „Personalistyczna eklezjologia Johna H. Newmana”, napisanej na KUL pod kierunkiem ks. prof. Czesława Bartnika.  Odbył również studia specjalistyczne w Boston University i Harvard University. Habilitował się w 1996 r. na podstawie publikacji „Personalizm amerykański”.

Ksiądz profesor jest również prezesem Stowarzyszenia Naukowego Personalizm, założycielem i redaktorem półrocznika „Personalizm” (edycja polska i angielska). W 2010 r. opublikował książkę „Znaczenie osoby w teologii Josepha Ratzingera – Benedykta XVI”.


Szczegóły oraz lista gości zaproszonych do debaty już wkrótce. 

11.07.17

Znamy już pierwszych wystawców 2017

Budownictwo i architektura sakralna, konserwacja i renowacja zabytków, wyposażenie obiektów sakralnych, nowoczesne technologie, szaty i naczynia liturgiczne, sztuka sakralna, dewocjonalia, bezpłatne warsztaty i konferencje, konkurs plastyczny dla najmłodszych, to tylko niektóre z tematów i atrakcji, które towarzyszyć będą IX edycji Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO, które odbędą się w dniach 27-28 września 2017 roku w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym  Targów Lublin,  przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

więcej >>
30.06.2017

Patron medialny

Miło nam poinformować, że patronat nad Targami Lubsacro objął Portal Medialny Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej orthodox.fm.
29.06.2017

Wystawa malarstwa Urszuli Bydlińskiej

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa Urszuli Bydlińskiej zatytułowaną "Spojrzenia Madonny", która odbędzie się podczas trwania Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów Lubsacro
 
Urszula Bydlińska to malarka samouk, z wykształcenia mgr historii. Potrzebę tworzenia czuła od zawsze, jednak twórczością plastyczną zajęła się w 2011 roku. Artysta wciąż rozwija się artystycznie, czego najlepszym przykładem jest właśnie wystawa "Spojrzenia Madonny".
więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9