MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

03.12.18

Wystawa Gaudium w służbie Papieskiego Słowa

Wystawa Gaudium w służbie Papieskiego Słowa 40. Rocznica wyboru Ojca Świętego św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 16 października 1978- 2018” podczas LUBSACRO 2018.


Ekspozycja dotyczy związków Wydawnictwa z Karolem Wojtyłą – biskupem i papieżem – na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Zawiera zdjęcia upamiętniające m.in: spotkania pracowników Wydawnictwa z Janem Pawłem II, momenty przekazywania literackich pamiątek, partycypacji wybitnych artystów w promocji książek o Janie Pawle II, publikacje dotyczące nauczania Papieża i jego świętości. Ponadto dokumentuje udział „Gaudium” w propagowaniu wspomnień o św. Janie Pawle II  wśród lubelskiej społeczności.

03.12.18

Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" - Głównym Partnerem Wydarzenia - LUBSACRO 2018

Bardzo miło nam poinformować, że Głównym Partnerem X edycji Targów Sakralnych LUBSACRO jest Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium".


Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży wydawniczo-poligraficznej. Zajmuje się wydawaniem i dystrybucją publikacji o charakterze religijnym, tj. książek, podręczników do nauki religii, pomocy katechetycznych (m.in. książek i kolorowanek dla dzieci). Ponadto wydaje przewodniki , albumy i inne publikacje przedstawiające piękno sztuki sakralnej w archidiecezji lubelskiej. Książki „Gaudium” zdobywają prestiżowe nagrody (m.in. FENIKS 2015 i 2018 w kategorii literackiej). 


Wydawnictwo pielęgnuje relacje z autorami, partnerami biznesowymi i klientami. Współpracuje ze środowiskiem akademickim (m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie) i czasopismami opiniotwórczymi również w wersji elektronicznej (np.ekai.pl, lublin.gosc.pl, opoka.org.pl, akcentpismo.pl). Angażuje się w akcje o charakterze prospołecznym. Wspiera szkoły, przedszkola i fundacje promujące Lublin i Lubelszczyznę oraz talenty artystyczne (np. Spotkania teatralne "Zwierciadła", "Skrzypcowe spotkania", ). Uczestniczy w życiu społeczności lokalnej poprzez partycypację w różnego rodzaju festiwalach i konkursach (np. "Festiwal Trzech Kultur", "Konkurs wiedzy biblijnej", konkurs "Moja Parafia").
więcej >>
28.11.18

Wystawa "ALMA MATER" podczas X edycji LUBSACRO

Intrygująca wystawa Urszuli Bydlińskiej prezentująca cykl Madonn karmiących pt. -„ALMA MATER” podczas X edycji LUBSACRO. 


Wszystkie prace, które znajdziecie na wystawie namalowane zostały przy użyciu skrajnych barw czarnej i białej, są  wykonane są techniką olejną na płótnie. 


Urszula Bydlińska ur. w Siedliszczu w latach 70-tych XX wieku. Absolwentka UMCS w Lublinie, Wydział Humanistyczny, Kierunek Historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, samouk, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię, tworzy także kopie prac znanych autorów. Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gm. Siedliszcze.


PROGRAM  |  #LUBLINUWIELBIA   |   WYSTAWA MISTRZÓW MALARSTWA W 3D


26.11.2018

System ESO, czyli nowoczesny system usuwania wilgoci z murów budynków

Na LUBSACRO 2018 firma Precision Services Group Sp.z o.o., Sp.k. zaprezentuje nowoczesny system usuwania wilgoci z budynków - SYSTEM ESO


ESO to bezinwazyjna, trwała i bezpieczna metoda osuszania ścian z gwarancją pełnej skuteczności lub zwrotu pieniędzy w okresie nie przekraczającym 36 miesięcy. Nie ma potrzeby  odkopywania fundamentów, kucia czy podcinania ścian lub posadzek.     

więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9